INFORMACE O FIRMĚ

067875-3d-glossy-blue-orb-icon-alphanumeric-information4-sc49

Zajímavost

Věděli jste, že první oční protéza ze skla, byla zhotovena v roce 1835 ve městě Lauscha.

Úvod

Firma Výroba očních protéz – Petr Adamovský byla založena v roce 1992 a její hlavní náplní je zhotovování očních protéz – ze skla. Tato firma navazuje na dlouholetou výrobu skleněných očních protéz , která se v Jablonci traduje již od II. Světové války. Tehdejší výrobu zde prováděl němec jménem Ulman, po skončení války zde jako jeden z mála mohl zůstat a naučit tak výrobu očních protéz další nástupce mezi nimi byl později i pan Břetislav Pivrnec.

Další informace o firmě

Majitel  Petr Adamovský, se seznámil s výrobou očních protéz v roce 1987 v Jablonci nad Nisou Palackého 11 v té době výroba spadala pod státní podnik Oční optika Praha. Od té doby se učil  od svého spolupracovníka pana Břetislava Pivrnce, kde se seznámil s materiálem, ze kterého se oční protézy zhotovují i s metodami jeho zpracování a s postupem výroby očních protéz. Od roku 1992 již začal pracovat jako samostatná firma společně v jedné provozovně, kde také na svůj živnostenský list pracoval i Břetislav Pivrnec.

Roku 1996 – se provozovna přestěhovala z ulice Palackého 11 na novou adresu:

Podhorská 348/54   466 01 Jablonec nad Nisou.

Od březen 2021 – nová adresa provozovny : Svatoplukaka Čecha 30a 466 02 Jablonec nad Nisou

V roce 2000 se rozhodl odejít  do starobního důchodu  pan Břetislav Pivrnec .

Služby

Naše společnost se zaměřuje především na zhotovování očních protéz lidem, kteří přišli o oko následkem úrazu, nebo nemoci, ale jsme schopni vyrobit i oči pro komerční využití jako je film, divadlo, sochy, reklamy apod.

Dále zhotovujeme oční protézy i konformery (dočasné protézy),pro nemocnice, kde se operacemi očí zabývají.

Pojišťovny

Máme uzavřené smlouvy o poskytování zdravotní péče se všemi zdravotními pojišťovnami.